+38 (066) 153-41-99
Є питання? Дзвоніть!
замовити зворотній дзвінок

Гарантія якості

Ми гарантуємо:
Кожна робота представлена у галереї виконана в єдиному екземплярі та є авторською роботою. Якщо це не так, ми готові повернути Вам гроші.

Відгуки

«Спс мну нравиться!»
Павел ,
Специалист по сервису на транспорте , Архангельск
sexraskazik.ru
«Шановна Катерино! Вчора отримала книгу. Полювала за нею два роки! Дуже вам дякую!»
Світлана,
майстриня, -
motanka.in.ua
«И я присоеденяюсь к блогадарным клиентам»
Анна,
Рязань, Продажа laptops
laptopa.top
Залишити відгук
усі відгуки (1517)

Щойно придбали

Покроковий майстер-клас
Step-by-step doll workshop
Цікава книжка

Сообщество

Національний костюм Литви

Днями мені пощастило відвідати майстер-класи від литовських майстрів та дізнатися більше про національний костюм Литви. Це сталося завдяки проекту «Литовська національна спадщина. Традиційне мистецтво костюму». Організаторами цього проекту були Аташе з питань культури Посольства Литовської Республіки в Україні Дайва Дапшєнє, Литовський центр народної культури, Київське товариство литовської культури ім. Майроніса, Центр Української Культури та Мистецтва.

http://motanka.org/images/upload/l-1.jpg

Україна та Литва – дві багаті на історію держави, шляхи яких неодноразово перетинались. Незважаючи на складні історичні перипетії, литовський та український народи ставали духовно багатшими, колоритнішими, переймаючи етнодосвід одне одного.

http://motanka.org/images/upload/l-2.jpg

http://motanka.org/images/upload/l-3.jpg

Національний костюм сьогодні є важливим символом народу, доказом майстерності предків, відображенням їх розуміння краси та функціональності. Зараз національний костюм одягають, коли хочуть підкреслити свою ентнічно-регіональну приналежність. Сьогодні це особливо актуально, у період глобалізації.

На вситавці був представлений національний костюм Литви – копія народного одягу, який носили литовці в XIX столітті.

http://motanka.org/images/upload/l-4.jpg

http://motanka.org/images/upload/l-5.jpg

Антанас Тамошайтіс про національне вбрання писав: «Національний одяг литовського народу різноманітний, домотканний, з багатими візерунками і незвичайно субтильним поєднанням кольорів. Він розрізняється залежно від регіонів Литви за видом тканин, різноманітністю візерунків, перевагою кольорів, відміннісю частин одягу, своєрідному крою, шиттю та способу носіння».

Віда Кулікаускене: «Національне вбрання (литовський селянський традиційний вихідний одяг) остаточно сформувався до середини XIX століття. На процес формування вплинули історичні, економічні, соціальні, природні умови; звичаї та традиції». В.Кулікаускене перша розглянула національне вбрання як «візуальний символ національної свідомості, що формується».

http://motanka.org/images/upload/l-6.jpg

Традиційно в селах найкращий одяг одягали на свята. Костюм жінок та дівчат складався з довгої білої лляної сорочки, не менш ніж двох спідниць, фартуха та безрукавки. Даний ансамбль вдало доповнювався прикрасами зі срібла, кораловим чи бурштиновим намистом. Незаміжні дівчата прикрашали галунами золотистого кольору, коронами, вінками з живих та штучних квітів. Заміжні жінки пов’язували голови білими намітками, хустками.

Святковий чоловічий костюм складався з білої лляної сорочки, довгих шерстяних штанів, поясу, безрукавки, хусточки на шию, чобіт з халявами. Найважливіша частина чоловічого костюму – сермяга, одяг на зразок кафтану з валяної шерстяної тканини.

http://motanka.org/images/upload/l-7.jpg

http://motanka.org/images/upload/l-8.jpg

http://motanka.org/images/upload/l-10.jpg

Незважаючи на те, що виставка тривала всього два дні. Вона справила на мене колосальне враження. Особливо літні майстрині, що у своєму поважному віці не лінуються передавати свій досвід, діляться усіма тонкощами своєї майстерності та заоохочують молодь до ручної роботи (рукоділля).

http://motanka.org/images/upload/l-9.jpg

Катерина Орлова-Гузова

19 октября 2013

2011-2014 © «"Мотанка" »

Разработка сайта — Renua

+38 (066) 153-41-99
Є питання? Дзвоніть!
замовити зворотній дзвінок
потрібна консультація?
UA-29789092-1