+38 (066) 153-41-99
Є питання? Дзвоніть!
замовити зворотній дзвінок

Гарантія якості

Ми гарантуємо:
Кожна робота представлена у галереї виконана в єдиному екземплярі та є авторською роботою. Якщо це не так, ми готові повернути Вам гроші.

Відгуки

«Посоветовали Вас, обратилась, довольна всем»
Анна,
Лиецк, преподаватель
erotikbook.ru
«Раньше таким не пользовался, так мне все доступно объяснили. Спасибо.»
Ариадна Петровна ,
Администратор сайта , Грозный
homedecor.amzgr.com
«Отличный магазин,обслуживание на высоком уровне,оперативное.Потратил на покупку не более 7 минут.Товаром очень доволен»
Валерьян ,
Цветовод , Севастополь
sbor-games.ru
Залишити відгук
усі відгуки (1467)

Щойно придбали

Покроковий майстер-клас
Step-by-step doll workshop
Цікава книжка

Сообщество

Як у Стамбулі цікавились українською лялькою

Ми повернулися зі Стамбулу. Власне, не просто зі Стамбулу, а з одного з районів цього міста, зі смішною, як для нас назвою – Пендик. Нас запросили на Міжнародний фестиваль мистецтв. На нього приїхали майстри та їх асистенти з 28 країн світу: Франції, Польщі, Угорщини, Кіпру, Албанії, Хорватії, Португалії, Аргентини, Китаю, Японії, Малі… Деякі майстри з віддалених районів Туреччини ніколи до того не бували у Стамбулі. Усі привезли свої мистецтва: китайці – витинанки, угорці – свою традиційну вишивку, поляки – в’язання гачком, японці – дерев’яну іграшку, португальці – карнавальні маски… А ми – свої ляльки та вишивку.

http://motanka.org/images/upload/turkey-1.jpg

Десять днів ми спостерігали, як турки реагували на українську ляльку. Деякі були упевнені, що лялька – це прикраса для пляшки. Ми вже навіть запам’ятали це слово: «şişesi» – пляшка. Але частіше за всього запитували, а чому замість обличчя у неї хрест? Один чоловік, приміром, попросив домотати на обличчі кілька ниток, аби хрест перетворився на імітацію вишивки. «Я нічого не маю проти хреста, але не хочу, аби мої друзі, яких я запрошую у гості, запитували, чому я маю таку ляльку», – сказав він.

http://motanka.org/images/upload/turkey-2.jpg

Здалося, що турки забобонні. Найбільше їх цікавило, для чого створювалась така лялька, чи вкладався у неї якийсь магічний зміст, чи оберігає вона дім. Ми намагалися пояснити, що наші ляльки – це наше бачення традиційної української ляльки, що в Україні нині дуже багато майстрів, які творять їх. Один професор дуже зацікавився історією про те, що лялька – це частина дохристиянського минулого. Він одного дня прийшов, побачив і взяв собі ляльку, а вже наступного – завітав знову. Почав переписувати інформацію з каталогу, а потім попросив надіслати ще якусь інформацію про ляльки. «Це так цікаво, так цікаво!». – весь час повторював він.

Особливий інтерес відвідувачі фестивалю приділяли нашим рушникам. Їх цікавило все: ручна це чи машинна вишивка, якими нитками, на якій тканині, як довго вишивається, скільки видів швів використано та чому не привезли до Туреччини такої рушникової тканини? У Туреччині вишивка, як один з видів традиційного мистецтва, також дуже популярна. Проте сьогодні молодих майстринь, які б вишивали, можна зустріти не так часто. Старше покоління пояснює це тим, що раніше у мусульманській Туреччині дівчата здебільшого не отримували вищу освіту, а сиділи вдома і займались шиттям та вишиванням. Нині все змінюється.

http://motanka.org/files/turkey%20-3.jpg

Від фестивалю залишилися лише приємні враження. Організатори намагалися зробити усе, аби гостям було комфортно: придбали квитки на літак, оплатили готель та харчування, організували екскурсії… І все заради того, аби у певному районі Стамбулу (далеко не центральному) влаштувати свято та познайомити місцевих з різними культурами. І так вже вдев’яте. Щороку різні майстри з різних країн. І подібних фестивалів у сімнадцятимільйонному Стамбулі кілька десятків! Коли ж нас запитали, чи відбуваються подібні заходи в Україні, ми промовчали. А потім почули історію, як один боснійський гурт запрошували на музичний фестиваль до України, та у хлопців не вистачило грошей на оплату проїзду – вони були змушені залишитися вдома…

ttp://motanka.org/images/upload/turkey-4.jpg

Тетяна та Наталка Катриченки

11 октября 2013

2011-2014 © «"Мотанка" »

Разработка сайта — Renua

+38 (066) 153-41-99
Є питання? Дзвоніть!
замовити зворотній дзвінок
потрібна консультація?
UA-29789092-1