+38 (066) 153-41-99
Є питання? Дзвоніть!
замовити зворотній дзвінок

Гарантія якості

Ми гарантуємо:
Кожна робота представлена у галереї виконана в єдиному екземплярі та є авторською роботою. Якщо це не так, ми готові повернути Вам гроші.

Відгуки

«судя по рейтингу можно брать»
Марианна ,
Диспетчер управления воздушным движением , Лубны
babyexclusives.com
«Бывают заманчивые предложения, трудно удержаться, вот приобретал и не раз, спасибо»
Андрей,
Внуково, начальник смены
watchmagik.ru
«Доставка вовремя - как оговаривали»
Полина ,
Водолаз , Булаховка
magoto.info
Залишити відгук
усі відгуки (1517)

Щойно придбали

Покроковий майстер-клас
Step-by-step doll workshop
Цікава книжка

Сообщество

Як у Стамбулі цікавились українською лялькою

Ми повернулися зі Стамбулу. Власне, не просто зі Стамбулу, а з одного з районів цього міста, зі смішною, як для нас назвою – Пендик. Нас запросили на Міжнародний фестиваль мистецтв. На нього приїхали майстри та їх асистенти з 28 країн світу: Франції, Польщі, Угорщини, Кіпру, Албанії, Хорватії, Португалії, Аргентини, Китаю, Японії, Малі… Деякі майстри з віддалених районів Туреччини ніколи до того не бували у Стамбулі. Усі привезли свої мистецтва: китайці – витинанки, угорці – свою традиційну вишивку, поляки – в’язання гачком, японці – дерев’яну іграшку, португальці – карнавальні маски… А ми – свої ляльки та вишивку.

http://motanka.org/images/upload/turkey-1.jpg

Десять днів ми спостерігали, як турки реагували на українську ляльку. Деякі були упевнені, що лялька – це прикраса для пляшки. Ми вже навіть запам’ятали це слово: «şişesi» – пляшка. Але частіше за всього запитували, а чому замість обличчя у неї хрест? Один чоловік, приміром, попросив домотати на обличчі кілька ниток, аби хрест перетворився на імітацію вишивки. «Я нічого не маю проти хреста, але не хочу, аби мої друзі, яких я запрошую у гості, запитували, чому я маю таку ляльку», – сказав він.

http://motanka.org/images/upload/turkey-2.jpg

Здалося, що турки забобонні. Найбільше їх цікавило, для чого створювалась така лялька, чи вкладався у неї якийсь магічний зміст, чи оберігає вона дім. Ми намагалися пояснити, що наші ляльки – це наше бачення традиційної української ляльки, що в Україні нині дуже багато майстрів, які творять їх. Один професор дуже зацікавився історією про те, що лялька – це частина дохристиянського минулого. Він одного дня прийшов, побачив і взяв собі ляльку, а вже наступного – завітав знову. Почав переписувати інформацію з каталогу, а потім попросив надіслати ще якусь інформацію про ляльки. «Це так цікаво, так цікаво!». – весь час повторював він.

Особливий інтерес відвідувачі фестивалю приділяли нашим рушникам. Їх цікавило все: ручна це чи машинна вишивка, якими нитками, на якій тканині, як довго вишивається, скільки видів швів використано та чому не привезли до Туреччини такої рушникової тканини? У Туреччині вишивка, як один з видів традиційного мистецтва, також дуже популярна. Проте сьогодні молодих майстринь, які б вишивали, можна зустріти не так часто. Старше покоління пояснює це тим, що раніше у мусульманській Туреччині дівчата здебільшого не отримували вищу освіту, а сиділи вдома і займались шиттям та вишиванням. Нині все змінюється.

http://motanka.org/files/turkey%20-3.jpg

Від фестивалю залишилися лише приємні враження. Організатори намагалися зробити усе, аби гостям було комфортно: придбали квитки на літак, оплатили готель та харчування, організували екскурсії… І все заради того, аби у певному районі Стамбулу (далеко не центральному) влаштувати свято та познайомити місцевих з різними культурами. І так вже вдев’яте. Щороку різні майстри з різних країн. І подібних фестивалів у сімнадцятимільйонному Стамбулі кілька десятків! Коли ж нас запитали, чи відбуваються подібні заходи в Україні, ми промовчали. А потім почули історію, як один боснійський гурт запрошували на музичний фестиваль до України, та у хлопців не вистачило грошей на оплату проїзду – вони були змушені залишитися вдома…

ttp://motanka.org/images/upload/turkey-4.jpg

Тетяна та Наталка Катриченки

11 октября 2013

2011-2014 © «"Мотанка" »

Разработка сайта — Renua

+38 (066) 153-41-99
Є питання? Дзвоніть!
замовити зворотній дзвінок
потрібна консультація?
UA-29789092-1