+38 (066) 153-41-99
Є питання? Дзвоніть!
замовити зворотній дзвінок

Гарантія якості

Ми гарантуємо:
Кожна робота представлена у галереї виконана в єдиному екземплярі та є авторською роботою. Якщо це не так, ми готові повернути Вам гроші.

Відгуки

«УУУРРАААА,НАКОНЕЦТО,ЗАБЕР»
Алла ,
Декоратор , Калининград
movk.ru
«Выручили спасибо»
Валентина,
Туапсе, отельер
sunotel.info
«Быстро проконсультировали. Качественно соориентировали по форме оплаты заказа»
Маргарита Давидовна ,
Монтажник , Берегово
stroytehn.com
Залишити відгук
усі відгуки (1517)

Щойно придбали

Покроковий майстер-клас
Step-by-step doll workshop
Цікава книжка

Сообщество

Яворівська іграшка

Серед народних іграшок найпопулярнішими були пташки, коники, візочки, іграшкові меблі, колисочки, тарахкальця, деркачі. Розмаїття форм, розмірів та кольрова гамма забавок мали дивовижну здатність створювати казковий дивосвіт дитини.

http://motanka.org/images/upload/yavir1.jpg

З плином часу та з виникненням фабричних іграшок народна Яворівська забавка зникла з таких традиційних ярмарків та зазнала певного забуття. Фактично єдиним місцем її побутування стали музейні та приватні колекції.

Мені ж пощастило познайомитись з майстрами Яворівської іграшки - Остапом Сойкою та Оксаною Когут. Які розповіли мені трошки більше про ці іграшки та поділились старовинними фото!

http://motanka.org/images/upload/arsenal2013%20006.jpg

http://motanka.org/images/upload/yavir5.jpg


http://motanka.org/images/upload/yavir4.jpg

http://motanka.org/images/upload/yavir6.jpg

Пане Остапе, розкажіть з яких матеріалів роблять іграшки?
- У нашій майстерні ми дотримуємось старовнних традицій і робимо іграшки з осики. Це деревина, яка не використовується на будівництві та має світлий білий колір. Осика здавна була тотемним деревом, яка захищала від хвороб. Її використовували у зціленні та знахарстві.

http://motanka.org/images/upload/yavir7.jpg

Які кольори й орнаментику використовуєте при розписі?
- Орнамент називається «вербівка» – малюнки у вигляді вербових гілочок. У Яворові було дуже багато верб, які росли на піску. Що до кольору, то на справжній Яворівській забавці присутньо тільки три кольори: жовтий, червоний та зелений. Синій - ультрамарин використовуали, тільки якщо не було зеленого. Обидва ці два кольори не поєднували!

Якого майбутнього Ви бажаєте для Яворівської забавки?
- Вважаємо, що Яворівська народна іграшка повинна знову зайняти помітне місце у вихованні сучасної дитини, та сподіваємося, що в недалекому майбутньому буде не лише музейним експонатом, а продовжуватиме життя, виконуючи свою безпосередню функцію дитячої іграшки.

Дбаючи не лише про збереження, але й розвиток Яворівської іграшки, та з метою популяризації забавкарського мистецва, ми проводимо майстер-класи для охочих дітей та дорослих у Львові, а також, за потребо, на виїзді. Ми ділимося своїм досвідом виготовлення та розписування іграшок, сприяючи засвоєнню народних традицій у процесі творчості.

Контактна інформація:
Остап Сойка та Окасана Когут
телефон: 096-969-07-48
скринька: ostapsojka@ukr.net

28 марта 2013

2011-2014 © «"Мотанка" »

Разработка сайта — Renua

+38 (066) 153-41-99
Є питання? Дзвоніть!
замовити зворотній дзвінок
потрібна консультація?
UA-29789092-1